Błędy w pływaniu żabką początkiem złej formy? 

Treningi, to oczywiście niemała przyjemność, natomiast należałoby zwracać uwagę na to, aby konkretne zajęcia wykonywać poprawnie. Wiadomym jest, że w przypadku pływaków występuje różnorodna ilość podstawowych błędów. Na uwagę na na pewno zasługują problemy takie jak błędy w pływaniu stylem klasycznym. W realnym świecie będziemy je robić częściej niż nam się wydawało. Recz jasna tak naprawdę wcale nie ma potrzeby być nie wiadomo jak bardzo doświadczonym pływakiem, ażeby błędy w pływaniu żabką się nie wyróżniały. Musimy jedynie:

  • trenować,
  • być cierpliwi.

Oczywiście zwykle będziemy użytkowali z wiedzy, która będzie nam przekazywana przez doświadczonych trenerów, jednak także w szczególności naszych znajomych. Niestety niekiedy naśladując inne osoby będziemy właśnie utrwalali u siebie błędy w stylu klasycznym. Czy zatem jest jakaś przynosząca rezultaty metoda, aby wyjść z takich niszczących zwyczajów? Z całą pewnością, że tak. Musimy tylko skontaktować się z kimś doświadczonym czy czytać niezmiernie dużo publikacji poradnikowych, które pokazują jakie najczęściej występują błędy w żabce. 

Najczęstsze błędy w stylu klasycznym

 

Oczywiście, aby trochę skorygować nasz sposób pływacki powinniśmy wiedzieć jak prawidłowo układać ręce i nogi. Z pewnością żabka błędy, to będzie styl jeden z najbardziej znanych, ale też zazwyczaj najczęściej w przypadku początkujących pojawiają się błędy, które będą się powtarzały. Jeśli chodzi o pływanie żabką błędy najczęściej zauważalny, to na przykład ruchy rąk i nóg, które nie są ze sobą połączone. Jak można się domyślić wówczas bardzo szybko będziemy się forsować a oddech będzie przyspieszać. Powodem tego jest właśnie ta asymetria, a więc trzeba pamiętać o tym, aby zsynchronizować ruchy przez nas wykonywane. Poza tym jednym z ważniejszych problemów jest błąd w pływaniu stylem klasycznym polegający na nieprawidłowym ułożeniu ramion na zewnątrz. Czasami jak się okazuje nawet doświadczeni pływacy będą zwyczajnie ręce układać nadto szeroko albo zbyt wąsko. Inny błąd w pływaniu żabką, to na przykład zbyt gwałtowne ruchy po fazie tak zwanego szybowania. Chodzi o ruchy ramion na zewnątrz. Należy więc posiadać bardzo ogromne baczenie na takie podstawowe nieścisłości i próbować przekonywać się do należytej postawy.

 

Pływanie żabką błędy i doskonalenia na sucho

 

Wydaje się że bardzo skuteczne też będą ćwiczenia na sucho. Wtedy także można dostrzec czy występuje błąd w stylu klasycznym i czy wszystkie ruchy są skoordynowane. Ułamek osób korzysta nawet z takich metod jak wypisanie sobie na kartce wszystkich najprostszych problemów. Wtedy istnieje możliwość szybciej wyczytać się w tym jakie szczególne błędy w żabce u nas występują i na czym dokładnie się najbardziej trzeba skupić. Taka analiza rzeczywiście może poczynić cuda. Potwierdzają, to zresztą doświadczeni trenerzy, którzy o formach, takich jak żabka błędy wiedzą wszystko, ponieważ szkolą reprezentantów do zawodów pływackich. Błędne jest już zdanie takie, że jeśli przecież pływamy tylko okazjonalnie, to nie ma znaczenia tak naprawdę czy robimy to idealnie. Otóż pływanie żabką błędy robione w odpowiedni sposób, to będzie również wielka przyjemność z rekreacyjnego pływania. 

Wpis został wydany przez właściciela strony błędy w stylu klasycznym

Art. z Publikacjami

One comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *