Odkryj piękno Ukrainy!

Ukraina, to rozległy kraj, o różnorodnych krajobrazach i wielu historycznych miejscach. Niekończące się stepy, zachwycające pasma górskie Karpat i Gór Krymskich, a także wybrzeża Morza Azowskiego i Morza Czarnego, to nie wszytko! Tutaj właściwie każdy znajdzie coś dla siebie. Nadmorskie kurorty, ciepłe morze i piękne plaże zapewniają wypoczynek na najwyższym poziomie. Natomiast miasta są pełne zabytków, miejsc różnych kultur, świątyń i atrakcji turystycznych. Nic zatem dziwnego, że wycieczki na Ukrainę zdobywają coraz większą popularność. Co właściwie warto zwiedzić na Ukrainie?

Jednym z najchętniej odwiedzanych ukraińskich miast jest Lwów. Położony jest na zachodniej części kraju, a jego główną atrakcja jest starówka ze wzgórzem zamkowym, z którego można podziwiać panoramę miasta. Niewątpliwym jego symbolem jest Opera lwowska. Z pewnością jest to miasto wielokulturowe, co potwierdzają znajdujące się w nim liczne Kościoły, Katedry i Świątynie różnych wyznań. Nie sposób się tu nudzić, ponieważ Lwów, żyje w pełni przez całą dobę, posiada bogatą ofertę gastronomiczną, stanowi centrum kulturowe, jak i przemysłowe kraju.

Jeśli mowa o atrakcyjnych miejscach Ukrainy, należy wspomnieć o Podolu, czyli krainie wielkich twierdz! W tym regionie napotkamy liczne pamiątki burzliwej historii dawnych Kresów, czyli ruiny zamków, potężne twierdze, fortece oraz innego rodzaju zabytki. Do najbardziej znanych należy potężna warownia w Kamieńcu Podolskim oraz budowla obronna w Chocimiu. Wspaniałe historyczne pozostałości to główna atrakcja regionu, ale nie umykają uwadze, również otaczające je malownicze, podolskie krajobrazy.

Wśród popularnych kierunków na Ukrainie jest Odessa. To miasto położone nad ciepłym Morzem Czarnym, którego symbolem są monumentalne Schody Potiomkinowskie, znajdujące się w centrum bulwarów nadmorskich. To kolejne ukraińskie miasto bogate w atrakcje kulturowe. Charakteryzuje się licznymi secesyjnymi zabudowaniami i pięknymi plażami. Jest tu wiele zabytków do zwiedzenia, a dodatkowo zmęczeni miejskimi atrakcjami, turyści mogą wypocząć nad brzegiem morza.

Co, ważne Ukraina to kraj na każdą kieszeń! Podróżowanie po Ukrainie, jak i korzystanie z oferty gastronomicznej i noclegowej jest stosunkowo nie drogie. To też kraj na każdy gust, dzięki różnorodności, jaką nam oferuje. Wycieczki na Ukrainę, obejmują zarówno eleganckie, nadmorskie kurorty, najbardziej atrakcyjne i bogate w kulturę miasta, jak i regiony charakteryzujące się przede wszystkim walorami naturalnymi, jak chociażby dzikie Karpaty.

Więcej na temat wycieczek zobaczą Państwo na: https://www.kresy.com/ – portalu biura podróży kresy.

Art. z Publikacjami

5 komentarzy

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *